Už první jednání ukázala, že jednotný názor na to nemají sami ministři, jejichž úřady evropské peníze přerozdělují dál jednotlivým příjemcům. Jinou představu, než má místní rozvoj, zastává premiér Petr Nečas a do konce června žádá další varianty. A do toho na vládu tlačí silná regionální lobby.

Jen šest národních programů

Přibližně rok a půl vymýšleli úředníci ministerstva pro místní rozvoj systém, podle kterého by se měly v budoucnu evropské peníze rozdělovat. Celkem sedmnáct národních operačních programů zhustili do šesti, jak se vláda zavázala ve svém programovém prohlášení.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.