Senátor ČSSD Vladimír Dryml už získal mezi kolegy v horní komoře parlamentu potřebných deset podpisů pro prezidentskou nominaci někdejšího šéfa strany Miloše Zemana. Pod kandidaturu se podle něj podepsali senátoři napříč politických spektrem.

"Miloš Zeman je nyní jediným kandidátem na prezidenta, který má potřebnou podporu," uvedl senátor.

Jména podepsaných Dryml zatím nechtěl zveřejnit, aby své stranické kolegy nevystavil tlaku od vedení ČSSD. To doporučilo straníkům vybrat do června prezidentského kandidáta mezi místopředsedou ČSSD Jiřím Dienstbierem a ekonomem Janem Švejnarem, který svedl boj o Hrad už před čtyřmi lety s Václavem Klausem.

Miloš Zeman pro server IHNED.cz uvedl, že si 10 odvážných senátorů váží, i nadále chce však podporu 50 tisíc podpisů obyvatel ČR. "Jedno nevylučuje druhé. Nominace senátorů může být pojistkou pro případ, kdyby prováděcí zákon o přímé volbě prezidenta nebyl přijat. I když je to nepravděpodobné," vysvětlil Zeman.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.