Církve by měly kvůli ekonomické i politické krizi státu nabídnout odložení splátek vyrovnání, napsal na svých internetových stránkách bývalý pražský arcibiskup Miloslav Vlk.

Podle mluvčí České biskupské konference Moniky Vývodové ale není jednání o odložení splátek na pořadu dne. Primární je, aby zákon o vyrovnání s církvemi vešel v platnost.

"Pan kardinál Vlk se jednání o současném návrhu zákona vůbec neúčastnil, jde o jeho soukromý názor," řekla Vývodová.

"Za Českou biskupskou konferenci může v této věci hovořit pouze pan arcibiskup Dominik Duka. O odsunutí splátek jsme ani nejednali, není to na pořadu dne. Primárně chceme, aby se zákon o vyrovnání státu s církvemi přijal. Pak lze domlouvat další detaily," sdělila Vývodová.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.