Zakladatelka Institutu náhradní rodinné péče Petra Vrtbovská už více než deset let připravuje budoucí pěstouny a osvojitele. Za novelu zákona, která začne platit od příštího roku a znemožní poslat dítě mladší tří let do ústavu, je ohromně vděčná.

Přesto se v novém zákoně podle ní najdou i díry, které bude třeba časem zalepit.

Jak probíhá školení budoucích pěstounů?

Žadatelé o náhradní rodinnou péči projdou informační schůzkou. Až pak se přistupuje k samotnému výcviku, během kterého se ukáže, kdo se pěstounem opravdu může stát a kdo ne. Součástí komplexní přípravy je i individuální práce a psychologické vyšetření, pátrá se i v jejich minulosti, zda jsou opravdu vhodnými kandidáty Naším úkolem je totiž zajistit, aby se neopakovala traumatizující zkušenost dítěte, že opět přijde do nevyhovujících podmínek, k nepřipraveným či nesprávným náhradním rodičům a opět bude muset pryč - do ústavu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.