Spolupráce Českých aerolinií a BelleAir odstartuje 21. června 2012, kdy do Tirany odletí letoun Českých aerolinií včetně posádky a techniků. Spolupráce je pro začátek nastavena do konce ledna 2013. Letadlo Boeing 737-500 Českých aerolinií osazené 120 sedačkami bude mít základnu v Tiraně a bude nasazováno na pravidelné linky BelleAir zejména na letech do České republiky, Itálie, Řecka, Španělská a Turecka. Posádku budou tvořit piloti a palubní personál Českých aerolinií, za technické zabezpečení letadel bude odpovídat Czech Airlines Technics.
První let z Tirany do Prahy, a také z Prahy do Tirany bude vypraven 22. června 2012. Linka bude operována každé úterý, pátek a neděli, odlety z Tirany jsou naplánovány na 8:20 s příletem na ruzyňské letiště v 10:10, odlety z Prahy pak v 11:00 s příletem na tiranské letiště v 12:50.
„Albánský letecký trh je jedním z mála rostoucích trhů v Evropě. Jsme potěšeni, že můžeme být partnerem BelleAir při vytváření nových příležitostí v tomto regionu. Doufám, že budeme rozvíjet naši spolupráci i do budoucna,“ řekl Philippe Moreels, předseda představenstva a prezident Českých aerolinií.
BelleAir je soukromý letecký dopravce sídlící v Tiraně, který provozuje 40 linek napříč Evropou. V současnosti se soustřeďuje na další rozšiřování zejména do severozápadní Evropy. „Spolupráce s Českými aeroliniemi je pro nás významným milníkem. Jsme nejen přesvědčeni, že toto partnerství bude úspěšné, ale zároveň věříme, že nájemní smlouva bude počátkem slibné spolupráce s významným evropským leteckým dopravcem, jako jsou právě České aerolinie,“ řekl Arbi Xhelo, generální ředitel Bellle Air.

Související