Expozici na téma atentátu na Heydricha, kterou VHÚ otevřel ve svém Armádním muzeu na Žižkově již v roce 2002, se v minulosti podařilo vyvézt do Německa, Itálie a na Slovensko. Letos by měly artefakty spojené s odstraněním jednoho z nejvyšších představitelů Třetí říše dorazit do izraelského parlamentu.

27. května oslavíme 70. výročí od atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha. Jaké výstavy plánuje Vojenský historický ústav v souvislosti s tímto datem?

V současnosti připravujeme několik výstav, jednou z nejdůležitějších bude panelová, fotografická expozice v Senátu Parlamentu ČR, která zůstane po celé léto ve Valdštejnské zahradě. Díky aktivitě českého velvyslanectví v Izraeli se pak podařilo dohodnout výstavu o atentátu na Heydricha v Izraeli, která bude v květnu vystavena v izraelském parlamentu, Knesetu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.