Ministr školství Petr Fiala necelý týden po nástupu do funkce pokračuje v personálních změnách na svém úřadu.

Prvním náměstkem byl místo Ladislava Němce jmenován dosavadní náměstek pro legislativu Jiří Nantl a místo ředitele kabinetu obsadí Luboš Sychra z úřadu vlády. Nahradí tak Martina Krejzu, který odchází na vlastní žádost. 

Informaci o personálních rošádách přinesl server Česká pozice, ministerstvo ji později potvrdilo.

Ke změnám došlo už minulý týden, kdy ministr Fiala hned po svém nástupu do funkce odvolal šéfa komunikace Antonína Zelenku, kterého nahradila jej Kateřina Savičová.

"V současné době (ministr) provedl pouze změny některých kompetencí - prvním náměstkem ministra se stal Jiří Nantl, náměstek Ladislav Němec tím získal větší prostor věnovat se důležité problematice regionálního školství," uvedlo ministerstvo v tiskové zprávě.

Němec byl blízkým spolupracovníkem exministra Josefa Dobeše (VV). Třiatřicetiletý Nantl na ministerstvu vedl odbor vysokých škol, poté působil jako Dobešův náměstek pro legislativu. Spekulovalo se o něm také jako o možném kandidátovi na ministra školství. Stejně jako Fiala působil dřív Nantl na brněnské Masarykově univerzitě.

Výměna mluvčího

Fiala už minulý týden odvolal šéfa tiskového odboru a radního Českého rozhlasu Antonína Zelenku, kterého si do úřadu také přivedl bývalý ministr. Jeho nástupkyně Kateřina Savičová dříve několikrát komunikaci na úřadě řídila.

Na vlastní žádost odchází i další Dobešův muž, vedoucí kabinetu Martin Krejza. Rozhodl se prý odejít ještě před nástupem nového ministra.

"Ministr postupuje tak, jak avizoval při svém nástupu do funkce. K případným organizačním a personálním změnám přistoupí až poté, co se důkladně seznámí se strukturou a vnitřními procesy ministerstva, nejpozději do jednoho měsíce. V současné době provedl pouze změny některých kompetencí," sdělilo ministerstvo k personálním změnám.

Související