Do konce dubna se český stát chystal podat žalobu, kterou by se domáhal části peněz zadržených švýcarskými úřady v případu privatizace Mostecké uhelné společnosti. Na poslední chvíli ale museli úředníci plány na žalobu zastavit, uvedl v pondělí server Insider.

Horečné přípravy zpomalilo březnové rozhodnutí soudu ve Švýcarsku. Ten obžalobu šesti českých manažerů v čele s Antonínem Koláčkem vrátil zpátky prokuratuře.

Na rozhodnutí, zdali se bude vůbec nějaký proces ve spojitosti s privatizací MUS konat, si bude muset veřejnost počkat do června. Podle serveru Insider se bude případná česká žaloba odvíjet až od toho, jak se vyvine situace ve Švýcarsku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.