Marian Odlevák nastoupil na podzim 2008 na karlovarský magistrát, aby vedl odbor cestovního ruchu. Jenže po pár týdnech narazil na nesrovnalosti ve smlouvě na předprodej vstupenek, upozornil na ně a za odměnu dostal výpověď.

S úřadem se soudil a vyhrál. Vrátil se do něj v roce 2010.

Nově dostal na starost sekci lázeňství. Jenže ani nové vedení radnice s ním nenašlo společnou řeč a když loni na jaře odhalil nejasnosti ve veřejné zakázce na nové infocentrum, situace se opakovala.

Přitom chování Mariana Odleváka, toho času člena ČSSD, odpovídá tomu, co vláda zapracovala do etického kodexu pro úředníky, který navíc ve středu schválila. Právě podle nového kodexu by měli mít úředníci povinnost podezřelé informace hlásit a neměl by jim za to hrozit vyhazov.

Jenže kodex nemá sílu zákona. A zákon o státních úřednících se teprve chystá.

"Boj s korupcí vyžaduje nekompromisní politickou vůli, angažovanost obyvatel, chytrou policii a důsledné státní zastupitelství," komentuje Odlevák nejnovější protikorupční opatření.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.