Vedení občanských demokratů by mělo poděkovat své přerovské buňce. HN z loňské výroční zprávy o hospodaření zjistily, že desetina všech stranických sponzorských darů pochází právě odtud, z města, které trápí jedna z nejvyšších nezaměstnaností v republice. Tamní podnikatelé jen loni dali ODS devět milionů korun, rok předtím deset.

Pojítkem mezi dárci je veřejnosti téměř neznámý politik Robert Knobloch, který zbohatl díky obchodování s nemovitostmi a také díky hazardu. V řadě jeho nemovitostí jsou totiž herny.

"Podnikám od roku 1991, zaměstnával jsem 150 lidí, pravicovou politiku jsem podporoval od počátku vzniku pravicových stran," vysvětluje. Jeho slova nejsou přesná. Miliony začaly do ODS proudit až v letech 2010 a 2011, tedy v době, kdy Knobloch získal post předsedy regionální ODS, místo ve výkonné radě a křesla v dozorčí radě Lesů České republiky a Povodí Moravy.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.