Centrum Prahy bude v neděli patřit vytrvalostním běžcům. Na start 18. ročníku pražského maratonu se postaví 9 tisíc sportovců z 82 zemí světa. Kromě elitních maratonců závod poběží také fotbalista Pavel Nedvěd nebo spisovatel Michal Viewegh.

Dvačtyřicetikilometrová trasa maratonu povede ze Staroměstského náměstí podél Vltavy přes Podolí, Smíchov a Libeň, končit bude opět v centru města.

Pražané tak musí počítat s omezením dopravy včetně MHD.

Svou obvyklou trasu budou muset změnit tramvajové linky 9, 12, 17, 18, 22, 25 a řada dalších. Uzavřené lokality, ke kterým patří Strossmayerovo náměstí, Malostranská, Jiráskovo náměstí, Palmovka a okolí Národního divadla, budou objíždět přes Výstaviště, Holešovice, Florenc, Letenské náměstí, Újezd a Václavské náměstí.

Změny se dotknou i autobusových linek číslo 207 a 176.

Největší nápor očekávají dopravci po deváté hodině ranní, kdy maraton začíná. Po druhé hodině odpolední by se měla pražská MHD vrátit k obvyklému nedělnímu provozu.

Aktuální informace o spojích MHD najdou cestující na zastávkách nebo na webových stránkách dopravního podniku - ZDE.

"S ohledem na změny ale doporučujeme v centru města využívat hlavně linky metra," upozornila mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy Monika Lojínová.

Obrázek trasy maratonu lze rozkliknutím zvětšit.

1204 map fm

Řidičům znepříjemní pohyb po městě dopravní omezení v ulicích Pařížská, Dlouhá, Celetná, Mostecká nebo na Náměstí Jana Palacha. Ulice se budou otevírat postupně, vždy ve chvíli, kdy jimi proběhnou poslední závodníci.

V ulicích, kterými povede trasa maratonu, jsou umístěny dopravní značky oznamující zákaz parkování. Překážející vozy budou odtaženy v noci ze soboty na neděli.

Podrobnosti o uzavírkách lze najít na stránkách magistrátu. Informace získáte také na bezplatné lince 800 165 102.

Související