Zneužívat sociální dávky bude složitější. Ministr Jaromír Drábek právě připravuje nový způsob kontroly, který se už osvědčil třeba ve Francii nebo ve Spojených státech. Česko si pronajme patentovaný systém, který budovala patnáct let firma IBM.

V zahraničí tím státy ušetřily kolem pěti procent výdajů, což by v Česku znamenalo zhruba pět miliard korun. Na dávky spojené se zdravotním stavem jde totiž mezi osmdesáti a sto miliardami korun ročně.

„Projekt už schválila vláda, teď připravujeme smlouvy,“ řekl HN ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek. Nový software se tak může v praxi rozběhnout už za pár týdnů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.