V případě, že poslanec David Rath bude chtít být u toho, až budou jeho kolegové rozhodovat o zbavení imunity, musí dostat povolení od soudce, státní zástupkyně nebo vedení vazební věznice. Předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová o jeho žádosti rozhodnout podle svých slov nemůže.

"David Rath se účasti na zasedání Poslanecké sněmovny domáhat nemůže ani na základě Ústavy či Listiny práv a svobod. Navíc já nejsem ten, kdo by mohl o takové žádosti rozhodnout. Jeho účast na jednání sněmovny by musel povolit soud, státní zástupce nebo vazební věznice," uvedla na mimořádné tiskové konferenci Němcová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.