Politické uskupení LIDEM podalo trestní oznámení kvůli pokusu o registraci strany pod stejným názvem. Kdosi totiž nově vznikající stranu předběhl a podal žádost o zapsání subjektu stejného názvu na ministerstvu vnitra.

Trestní oznámení podala Peake ve středu na státní zastupitelství pro Prahu 1. O registraci chce požádat příští týden, do dneška totiž sbírala podpisy pod petici podporující vznik nové strany.

"V současné době máme 1 664 podpisů, někteří občané ještě stále podpisy přinášejí do mé kanceláře. Konečné číslo oznámíme příští týden spolu s podáním o registraci na ministerstvu vnitra," uvedla Peake.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.