Nehoda, při níž opilý podnikatel Roman Janoušek 23. března srazil jedenapadesátiletou ženu vietnamské národnosti, mu může vynést až 10 let vězení. Taková je horní sazba u skutků, kvůli nimž je Janoušek momentálně trestně stíhán (těžké ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky).

Není ale vyloučeno, že případ bude nakonec překvalifikován, z úmyslného na neúmyslný trestný čin, kde je maximální sazba pět let. Lobbista by mohl od soudu odejít i s podmínkou, zvláště když poškozená při výslechu na policii nevyloučila, že ji Janoušek srazil nechtěně.

"Nejkritičtější bude určit příčinu zranění té paní. Pokud se neprokáže, že tam byl úmysl, je velmi slušná šance, že dostane jen podmínku," odhaduje pražský advokát Tomáš Sokol, expert na trestní právo. Podle něho může být problém Janouškovi dokázat i opilost, když mu nebyla odebrána krev.

Nadstandardní odškodné

Připomeňme, že ke zranění ženy došlo krátce po banální nehodě, při níž Janouškovo porsche zezadu narazilo do ženina volva. Řidička se na nedaleké světelné křižovatce snažila Janouškovi zabránit v odjezdu od nehody. Měla stát vpředu před kapotou, ale ke konfliktu mělo dojít, až když se přesunula na hranici pravého světlometu, kde byla sražena (utrpěla zlomeninu nohy, pěti žeber a krevní výron do mozku). Měsíc byla v nemocnici.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.