Protikorupční policie přesně před týdnem zatkla první "velkou rybu" - poslance sociálních demokratů a dnes již bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Společně s ním zadržela i sedm dalších lidí a všechny obvinila z korupčního jednání.

"Byla to několikaměsíční intenzivní práce. V tomto případě jsem si jistý, že soud bude mít dostatek důkazů k tomu, aby rozhodl," prohlásil v rozhovoru se čtenáři ředitel Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) Tomáš Martinec.

K tomu dodává, že pokud má být boj s úplatkářstvím efektivní, musí u soudu padat adekvátní tresty. "Sám jsem znepokojen, jak v některých případech korupčních deliktů přistupují soudy ohledně výše trestu, respektive netrestu. Pokud chceme účelně s korupcí bojovat, musí být tresty velmi přísné," tvrdí policista.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.