Sněmovní mandátový a imunitní výborem bude v úterý řešit, jak vyslechne obviněného poslance a hejtmana Davida Ratha (ČSSD).

Jisté už je, že setkání se bude konat v Praze. S největší pravděpodobností se odehraje na některém ze státních zastupitelství, potvrdil serveru IHNED.cz člen výboru Jeroným Tejc.

Podle Tejce zvažuje sněmovní orgán i variantu výslechu v prostorách parlamentu. Zákonodárce se však domnívá, že by to bylo zbytečně technicky náročně. Možnost jednání ve vazební věznici pak kvůli mnoha komplikacím zcela vyloučil.

"Nejpravděpodobnější je setkání na státním zastupitelství, kde by nám vyčlenili nějakou místnost. Určitě to bude v Praze, i kvůli dostupnosti. Místní příslušnost zastupitelství nehraje roli,“ řekl Tejc. Případ má jinak na starosti žalobkyně z Ústí nad Labem.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.