Radní Středočeského kraje zůstávají ve funkcích. S návrhem na jejich rezignaci na pondělní zasedání rady přišel hejtmanův náměstek Marcel Chládek. Pro rezignaci krajské vlády se ale v hlasování vyslovili jen dva radní z deseti, jeden se hlasování zdržel.

Rada, složená výhradně z členů ČSSD, dnes zasedla poprvé bez Davida Ratha, který je obviněn z korupce a přijetí sedmimilionového úplatku. Nyní je ve vazební věznici v Litoměřicích. Už dříve se vzdal členství v ČSSD i místa krajského zastupitele, včetně funkce hejtmana.

Radní tvrdí, že nikdo z nich o korupčním chování a nestandardním schvalování veřejných zakázek nevěděl. Proti zakázce na opravu buštěhradského zámku se však zvedla pouze jedna ruka - radního Seidla.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.