Kolínští důchodci se nového domu k bydlení v dohledné době ve městě nedočkají. Ani ti v Uhlířských Janovicích. Poté, co hejtman David Rath v čele kraje po vzetí do vazby skončil, radní stavbu z krajských plánů škrtli nebo se k tomu chystají.

"Šetříme," vysvětlil serveru IHNED.cz  náměstek Marcel Hrabě, který má finance středních Čech na starosti. Proplácení poplatků v nemocnicích kraj však nezruší.

Z oficiálních údajů ministerstva financí vyplývá, že střední Čechy dlužily na konci loňského roku asi 3,7 miliardy korun. Zastupitel Karel Machovec a bývalý šéf finančního úřadu kraje za Bendlovy éry Václav Slavíček ale pro týdeník Ekonom řekli, že to může být mnohem víc. Až 11 miliard.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.