Pražská stavební firma Konstruktiva Branko, která se přes své dva ředitele zapletla do korupční kauzy kolem poslance Davida Ratha, si umí vybrat, kterého veřejného tendru se zúčastní. A kde bude mít cestu k vítězství snazší.

Tedy alespoň podle statistik, které serveru IHNED.cz poskytla společnost Datlab.

Z číselných údajů vyplývá, že Konstruktiva Branko zhruba polovinu z 33 veřejných zakázek, které za posledních šest let získala a vysoutěžila si tak kontrakty za necelých 850 milionů korun, vyhrála bez otevřeného výběrového řízení.

Tedy tak, že se tendru nemohly zúčastnit všechny firmy. Zadavatel vypsal zakázky buď jako neprůhledné losovačky, nebo rovnou oslovil určité firmy, aby podaly svou nabídku, a pak z nich sám vybral vítěze.

Paradoxně právě na jeden z takových neprůhledných tendrů Konstruktiva Branko doplatila. Hodně trpkým triumfem se pro ni stala vítězná zakázka za 215 milionů na opravu buštěhradského zámku, která hraje jednu z klíčových rolí v Rathově korupční kauze.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.