Firma Puro-Klima získala v Česku za posledních šest let 121 veřejných zakázek za 3 miliardy korun, vybavila za 6,7 milionu dolarů zdravotnickými přístroji a nábytkem privátní kazašskou nemocnici a zakotvila ve Vietnamu.

I přes úspěch, kterým by se většina majitelů společností nebála pochlubit, zůstává donedávna jediný akcionář Jaromír Ferbr v ústraní.

Jedenašedesátiletý muž s prošedivělým plnovousem a brýlemi, který je zároveň spolumajitelem oblíbených Lázní Bělohrad a společnosti M.J.F. Trading & Consulting, nevystoupil na obranu své společnosti ani poté, co obdržela nálepku firmy, která se k zakázkám dostává dost možná pomocí úplatků.

Puro-Klima přitom patří v Česku mezi čtyři společnosti, které trh se zdravotnickými přístroji ovládají.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.