Marilyn Monroe sfoukávající svíčku na narozeninovém dortu je hlavní tváří letošního festivalu v Cannes. Příští rok by mohla dorazit "naživo" - v dokumentu pracovně nazvaném Marilyn: zrození ikony.

Režisér Ian Ayres, který o projektu mluvil, slibuje, že snímek ukáže díky unikátním rozhovorům a fotografiím Monroe zcela nově. Na trhu v Cannes se letos promítal i jeho film o herci Tony Curtisovi pod titulem Driven to Stardom. A nakukovalo se do soukromí a za hvězdný obraz i jiným filmovým osobnostem - Woodymu Allenovi, Romanu Polanskému či Ingrid Bergmanové. A všechny snímky našly bez problémů své kupce.

Zrození ikony

Obchod se soukromím hvězd a celebrit patří díky fascinaci fanoušků, touze být svému idolu "blíž" či obyčejnému voyerismu tradičně k těm zaručeně nejjistějším. Dokumentární portréty filmových osobností jsou jeho součástí. Jako přidružený produkt ke slávě mají nabídnout jiný - exkluzivní - pohled, trochu víc informací či polidštit a v konečném důsledku pomáhat roztáčet a udržovat v běhu mytologii a hvězdný obraz.

Dokumenty, které svými ambicemi přesahují horizont snadné popularity nebo stavění pomníčků, mohou vedle obligátních rodinných příběhů či historek z natáčení říct i něco o filmové či společenské historii. Kam bude spadat Marilyn Monroe: Zrození ikony, je těžké odhadovat. Nicméně podle názvu v něm bude filmová historie spíše v roli komparzu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.