Z letiště Tangmere v jihoanglickém Sussexu startuje čtyřmotorový letoun Halifax. Na jeho palubě se tísní patnáct mužů, mezi nimi sedm československých parašutistů. Příslušníci skupin Silver A, Silver B a Anthropoid mají v noci z 28. na 29. prosince 1941 seskočit na území Protektorátu Čechy a Morava.

Železnice, řeky i malá města pokrývá sníh. Orientační body jako by neexistovaly. Jozef Gabčík a Jan Kubiš, jejichž úkolem je provést atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, jsou proto vinou navigačního omylu po druhé hodině ranní vysazeni namísto u Plzně poblíž Nehvizd nedaleko Prahy.

Zde v kůlně zahradníka Antonína Sedláčka ukrývají nejen sabotážní materiál, pro který se záhy vracejí a přemisťují jej na záchytné adresy v Praze, ale i svoji osobní operační výstroj.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.