"Zámek hřebců", který je nejstarší dochovanou stavbou lednického areálu, trochu připomíná kauzu středočeského Buštěhradu.

I jeho oprava má být z velké části placena z fondů EU, i o ní se hovoří jako o předražené rekonstrukci a i ji vzal pod ochranitelská křídla hejtman a poslanec. Tentokrát Michal Hašek (ČSSD) z Jihomoravského kraje.

Za rekonstrukci barokní budovy jízdárny z konce 17. století, která zabírá zhruba stejnou plochu jako samotný zámek, kraj zaplatí téměř půl miliardy korun, oprava zámku stála přitom 167 milionů korun. Na rozdíl a zvláštnosti ve výběru firmy poukázalo úterní vydání MF Dnes.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.