Většina států západní Evropy přijala přísná opatření proti kouření už v roce 2007. Tehdy v Česku podporovala stejná opatření jen třetina obyvatelstva. O pět let později, v roce 2012 se situace výrazně změnila. Podle průzkumu, který mají Hospodářské noviny k dispozici, je pro zavedení zákazu kouření již osmdesát procent veřejnosti.

Tlak na politiky, kteří zde o boji proti tabáku až dosud jen mluvili, tak výrazně zesílil. Ministerstvo zdravotnictví pod vedením Leoše Hegera opět připravuje novelu tabákového zákona. 

Proti kouření již dlouho bojuje poslanec ODS Boris Šťastný, který je odbornou i laickou veřejností vnímán jako přední zdravotnický expert ODS. "Hledáme takové řešení, které by dostatečně chránilo nekuřáky a současně by neškodilo podnikatelům," přiblížil na svém webu Boris Šťastný. Kromě zákazu kouření chce také prosadit zákaz vstupu mladistvých do 18 let do všech prostor, kde se kouřit smí.

Poslance ODS Borise Šťastného jste se ptali na protikuřácká opatření ptát v on-line rozhovoru. Odpovídal od 9:30 do 10:30.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.