Středočeští sociální demokraté najednou dávají ruce pryč od bývalého hejtmana Davida Ratha, který byl obviněn z přijetí úplatku a je ve vazbě. Všichni dělají, jako by se nic nestalo.

Vedení středočeské ČSSD odmítlo poslechnout doporučení celostátního stranického vedení a kvůli kauze neodstoupilo. Rezignaci naopak požaduje od členů krajské rady, kde sedí výhradně jejich spolustraníci.

Ti však také říkají – my nic. Zastupující středočeská hejtmanka Zuzana Moravčíková je proti rezignaci krajské rady a tvrdí, že politická odpovědnost na jejích bedrech neleží.

Do středočeského sporu se tak chystají razantněji vložit sociálnědemokratické stranické špičky, které neskrývají rozladění.

"Snažím se kvůli tomu kontaktovat šéfa strany Bohuslava Sobotku, ale zatím marně," řekla Zuzana Moravčíková v rozhovoru pro IHNED.cz.

Proč podle vás nechce krajský výkonný výbor pod vedením Richarda Dolejše rezignovat?

To se ptejte Richarda Dolejše.

Výkonný výbor požaduje před svou rezignací napřed odchod radních, kteří s Davidem Rathem spolurozhodovali v krajské radě a argumentuje tím, že vy jste byli ti, kteří byli podezřelým zakázkám nejblíže. Co tomuhle argumentu říkáte? Není na něm také něco?

Logicky mi to nezní. Víte, já znám tu situaci ve straně a nerada bych to rozebírala.

V krajském výkonném výboru prý sedí lidé, kteří se s Davidem Rathem přátelili blíže, než lidé z rady, kteří se s ním občas i nepohodli.

Máte pravdu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.