Odposlechy v kauze poslance Davida Ratha neunikly od policie ani od státního zastupitelství, tvrdí ministra vnitra Jan Kubice. A naznačuje, že za únik mohou poslanci mandátového a imunitního výboru. S policisty, kteří Ratha dopadli, se Kubice podle svých slov raději nesešel, aby nevznikl dojem, že za případem stojí jakýkoli politický zájem.

HN: Co říkáte částce 15 tisíc korun, kterou ohodnotil úspěšné detektivy v kauze Rath policejní prezident Petr Lessy?

Je sice dobře, že je ocenil, ale výši částky raději hodnotit nebudu. V loňském roce, předtím, než jsem stanovil strop na odměny, dal některým policistům až 280 tisíc korun, což je ve srovnání s oněmi patnácti tisíci docela zvláštní. Patnáct tisíc je tak na hodně ojetého mopeda.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.