Když vloni na podzim přišel soukromý detektiv Libor Gregor na Nejvyšší státní zastupitelství v Brně a upozornil na chystaný podvod s veřejnou zakázkou na opravu buštěhradského zámku, dodal: pozor, je třeba chránit klíčové svědky, může jít i o život.

Nepřímo tak žádal o co nejdůvěrnější zacházení s citlivými údaji a jmény. Šlo především o něj a jeho informátora. Dlouho se to dařilo, sotva ale vyšetřování vyústilo k zatčení skupiny osmi lidí, mezi kterými je i poslanec David Rath, citlivá data začala unikat na veřejnost. Včetně Gregorova jména.

"Je pro mě naprosto nepochopitelné, proč v této fázi vyšetřování je nutné, aby na veřejnost vyplulo jméno toho, kdo na vše upozornil," řekl Gregor Lidovým novinám. "V situaci, kdy se tady neustále žvaní o boji s korupcí, by úřady měly v první řadě ochránit lidi, kteří na korupci upozorní," dodal Gregor.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.