Nedávno odsouzený poslanec Věcí veřejných Vít Bárta vyvolal opět rozruch. V diskusním pořadu televize Prima Family Partie řekl, že Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) manipuluje se zakázkami.

Šéf správy Jiří Kolář podle něj pozměnil směrnice SŽDC tak, aby se k zakázkám na opravy železnice dostalo jen několik vyvolených firem.

Tyto společnosti si pak měly zakázky mezi sebou rozdělit na společné schůzce 18. května v jedné z malostranských restaurací.

"Zde tyto firmy pan Ondřej Novák, ředitel společnosti Viamont, organizoval z hlediska toho, která z firem bude mít jak velký podíl na trhu s opravami a údržbou," tvrdí Bárta. Mělo by jít o zakázky v objemu tří miliard ročně.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.