Jedním z důvodů je, že leasingové společnosti začaly poskytovat kromě financování leasingem i nebankovní úvěry. Klienti také více využívají produktů leasingových společností z titulu zjednodušeného přístupu ke schvalování obchodů a doprovodných služeb, které jim poskytují.

Širší nabídka pro podnikatele

Z pohledu produktů stále ještě s 60 % převažuje leasing (finanční i operativní), významně se však při financování strojů a zařízení prosazují nebankovní úvěry a splátkové prodeje. Tento trend potvrdily také statistiky České leasingové a finanční asociace (ČLFA) za rok 2011, kdy se stroje a zařízení podílely na nebankovních úvěrech pro podnikatele 20 %. V oblasti financování leasingem se jejich podíl v komoditě strojů, zařízení a dopravních prostředků dlouhodobě pohybuje okolo 25 %.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.