Málokdo svou kariéru tak úzce spojil právě s Davidem Rathem.

Marek Semerád, starosta za ČSSD v Cerhenicích u Kolína, je ukázkou toho, jak dokázal bývalý hejtman odměňovat své věrné. Čtyřiatřicetiletý politik působí zároveň jako krajský vyslanec při Evropské unii – za 90 tisíc měsíčně, se služebním autem a letenkami první třídou.

A podle zjištění HN si také Rath pojistil, aby měl Semerád tyto výhody i v případě, že ČSSD prohraje podzimní volby a nové vedení kraje bude chtít šéfa zastoupení v Bruselu vyměnit. Se Semerádem totiž sepsal smlouvu, která platí až do konce roku 2013. Tedy ještě rok a dva měsíce poté, co by krajské koalici vypršel mandát.

"A já budu rozhodně trvat na tom, aby se smlouva dodržela. Jsem totiž mimořádně kvalitní," říká sebevědomě. "A napište, že za méně, než za těch 90 tisíc, bych to ani nedělal."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.