David Rath patřil k častým a jízlivým řečníkům Poslanecké sněmovny. V úterý odpoledne pravděpodobně v dolní komoře parlamentu vystoupil naposledy. Poslanci ho totiž po necelých třech hodinách debaty vydali k trestnímu stíhání. Proti Rathovu stíhání byli jenom dva poslanci Jaroslav Škárka a Pavel Ploc.

Poslanec, obviněný z přijetí sedmimilionového úplatku, chtěl v rozsáhlém projevu kolegy přesvědčit, že se stal obětí komplotu. Rath ve sněmovně potvrdil, že se nevzdá poslaneckého mandátu, k čemuž ho vyzývala i ČSSD.

Rath mohl mluvit u řečnického pultíku. "Posouváme se z parlamentní demokracie spíše k policejní," uvedl Rath. "Jsem ve vazbě tři týdny, připadá mi to jako půl roku," ohodnotil svůj pobyt ve věznici poslanec.

VIDEO: Rath mluvil o svém případu před poslanci

Celý projev poslance Davida Ratha ve sněmovně
Sequence_03.mp4.jpg

Nitku suchou Rath nenechal zejména na ministru vnitra Janu Kubicem. "Jste fakt pašák," vzkázal mu Rath ironicky s tím, že údajně jde o Kubiceho osobní mstu vůči němu.

 

Po Rathově řeči následovala rozprava, ve které jako první promluvil bývalý premiér Jiří Paroubek. Už tradičně se pustil do ministra vnitra Jana Kubiceho, který je jeho sokem od roku 2006.

Zatím jste si přečetli 90 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.