Poslankyně ČSSD Milada Emmerová zůstává v sociální demokracii a jejím sněmovním klubu, nebude kandidovat v krajských volbách za Stranu práv občanů - zemanovci (SPOZ).

Po schůzce s Emmerovou to novinářům řekl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Politické grémium ČSSD se v úterý dopoledne jednomyslně postavilo proti tomu, aby Emmerová za SPOZ kandidovala.

"Výsledek je, že zůstává v ČSSD, bude dále aktivně působit v poslaneckém klubu a nebude kandidovat za žádný další subjekt v krajských volbách," řekl Sobotka po jednání s Emmerovou.


"Poslankyně zůstává v ČSSD, dohodli jsme se na další spolupráci v klubu, bude respektovat usnesení stranického grémia," řekl iDNES.cz po jednání s Emmerovou předseda sociálních demokratů.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/emmerova-se-dohodla-s-cssd-na-kandidatku-zemanovcu-nepujde-pnb-/domaci.aspx?c=A120605_130608_domaci_kop"Poslankyně zůstává v ČSSD, dohodli jsme se na další spolupráci v klubu, bude respektovat usnesení stranického grémia," řekl iDNES.cz po jednání s Emmerovou předseda sociálních demokratů

Emmerová chtěla na dobu krajských voleb přerušit členství v ČSSD a vést kandidátku SPOZ. O angažmá v barvách své strany jí požádal bývalý šéf ČSSD a čestný předseda SPOZ Miloš Zeman.

Vedení ČSSD v Plzeňském kraji ale již dříve záměr Emmerové odmítlo. Také lídři strany dávali najevo, že podobný krok je nepřijatelný. Pokud by Emmerová kandidovala za SPOZ, musela by podle Sobotky opustit sociální demokracii i poslanecký klub ČSSD.

"Já jsem zatím nenašel v sociální demokracii nikoho, kdo by navrhoval, abychom umožňovali stavět konkurenční kandidátní listiny proti sociální demokracii," řekl ČTK v pondělí Sobotka.

Emmerová v pondělí ČTK řekla, že zřejmě dá přednost členství v sociální demokracii před vedením SPOZ do volebního klání v kraji. Doufala ale ještě v dohodu se stranickým vedením.

Emmerová ale tvrdí, že kandidaturou za SPOZ by chtěla pomoci straně, která by se mohla stát koaličním partnerem ČSSD a umožnit vládu levice v Plzeňském kraji. SPOZ podle Zemana jednala o předvolební koaliční spolupráci také v Jihočeském kraji. Podle lídrů sociální demokracie ale Zeman svými politickými kroky ČSSD škodí.

Související