Proti vydání Davida Ratha k trestnímu stíhání hlasovali pouze dva poslanci. Vedle nezařazeného Jaroslava Škárky (původně VV), který byl v minulosti sám vydán ke stíhání, vyslovil návrhu osamocené "ne" zákonodárce ČSSD Pavel Ploc.

Plocův nesouhlas prý ale nebyl snahou zabránit stíhání, nýbrž jen "symbolem". V rozhovoru pro IHNED.cz poslanec tvrdí, že se tak rozhodl protestovat proti honu na čarodějnice, který se kvůli Rathově případu rozpoutal.

Hlasoval jste ve Sněmovně proti vydání Davida Ratha ke stíhání?

Víte, já nevím, jestli je David Rath vinen, nebo ne, ale jeho vystoupení na mě zapůsobilo a přesvědčilo mě o tom, že to není boj policie proti korupci, ale tak trochu hon na čarodějnice, ať už ze strany médií, nebo ze strany policie. Takže svědomí mi řeklo, že mám hlasovat proti.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.