Karlovy Vary chtějí na podzim otevřít novou krytou plovárnu s parkovištěm a lávkou za více než 270 milionů korun. I když Evropská unie poslala na severozápad Čech v rámci regionálních operačních programů téměř 746 milionů eur (asi 1,8 miliardy korun), město už evropské peníze na svém účtě možná neuvidí.

A další obce Karlovarského a Ústeckého kraje patrně také ne.

Ministerstva pro místní rozvoj a financí totiž proplácení projektů v souvislosti s možnými machinacemi s evropskými dotacemi na neurčito zastavila. Neprůhledné čerpání peněz se nelíbí ani samotným eurokomisařům. Do Ústí už poslali kontrolu.

"Samozřejmě to není příjemná zpráva, protože výstavba krytého plaveckého bazénu probíhá po etapách a stejně tak i proplácení. Pozastavení peněz se nás proto v případě, že nebude obnoveno, určitě dotkne," říká mluvčí karlovarského magistrátu Michaela Kousalová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.