Když šel mladý designér Michal Marko kolem party dělníků, kteří právě rozbalovali z krabic velké solární panely, dostal na první pohled bláznivý nápad. Co takhle ty kartony využít a něco z nich vyrobit? Například nábytek? A společně se dvěma dalšími kamarády svoji vizi převedl do reality.

Navrhli a vyrobili gauč s názvem ADsettee, který je sestavený z tvrdých zvlněných papírových kartónů, dá se kdykoliv rozložit i přestěhovat a stojí pár stovek. A s nápadem uspěli.

S gaučem vyhráli v kategorii Potenciál v soutěži Vodafone Nápad roku 2012, která každoročně odměňuje svěží nápady v byznysu a autorům pomáhá rozjet s daným nápadem jejich vlastní podnikání. Celkově se umístili na pátém místě.

"Všichni jsme studenti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a dobře víme, jaké to je, když máte hluboko do kapsy. Nemáte prostě peníze na drahé vybavení bytu. Právě to nás inspirovalo k tomu vytvořit tohle křeslo. Je vyrobené z kartonu od solárních panelů, které by se jinak vyhodily. A bude stát jen kolem čtyř stovek," říká šestadvacetiletá Monika Bajerová, jedna ze tří členů autorského týmu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.