Kontroverzní komunální politici z Prahy dostali od Pražské energetiky (PRE) pěkný dárek na rozloučenou. Valná hromada společnosti totiž lidem jako je bývalý starosta Prahy 5 Milan Jančík (ODS), či bývalý radní magistrátu Petr Hulinský (ČSSD), rozdělila na odměnách 24,2 milionu korun.

V představenstvu a dozorčí radě energetické firmy působili také další politici, jako jsou Martin Langmajer (ODS), Miroslav Poche a Petr Dolínek (ČSSD).

Pro dozorčí radu podnik vyčlenil celkem 15,246 milionu, představenstvo si pak přišlo na 8,954 milionu korun. Jančík, který zastával funkci místopředsedy představenstva, se k penězům přiznal serveru Česká pozice.cz.

"Byla mi vyplacena zdaněná odměna za činnost v představenstvu PRE odpovídající rozhodnutí valné hromady ve výši 2,2 milionu korun. Tuto odměnu za činnost bude v budoucnu pobírat také můj nástupce delegovaný TOP 09," sdělil absolvent plzeňských práv, který proslul plejádou kauz.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.