Avizovaná demonstrace proti mezinárodní smlouvě ACTA, která podle svých odpůrců radikálně omezí svobodu šíření informací na internetu, se v Praze nesešla, o podmínkách smlouvy informoval jen stánek České pirátské strany ve Stromovce. Na Klárově, kde se měl konat protest aktivistů sdružených v hnutí Anonymous, byli vidět jen turisté, ženy v růžovém trousící se z tisícového pochodu proti rakovině prsu a u informačních stanů několik účastníků dlouhodobého protestu Occupy.

Akcemi v Praze i v dalších městech se odpůrci smlouvy plánovali připojit k celoevropským protestům, které se však zřejmě také nekonaly.

"My jsme věděli, že nebude moc ochota k demonstracím, tak jsme hned zvolili formu infostánku, máme tu právníky, kteří informují lidi o smlouvě a dalším aktuálním vývoji kolem ní," řekl šéf pražské České pirátské strany Ondřej Profant. Téma je podle něj stále aktuální, rozšiřuje se například i o návrh na zákaz šifrování. Je ale léto, vysokoškoláci se chystají na zkoušky, maturanti na přijímačky a lidé jezdí na chalupy, míní.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.