V poutech skončili jeden příslušník a jeden občanský zaměstnanec vězeňské služby. „Nenasvědčuje nic tomu, že by měl být rozšířen okruh zadržených lidí v tomto případu,“ řekla Sandorová.

Utajovaná akce se jmenovala Sklepmistr a podle mluvčí GIBS zřejmě obě osoby jsou stále zaměstnanci vězeňské služby. "Nemám informaci, zda si už osoby vyslechly obvinění. Do té doby nemůže jejich nadřízení dělat personální změny," konstatovala mluvčí.

Podle ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila se jedná o velké pochybení zadržených pracovníků vězeňské služby. "Ty osoby jsou označeny a probíhá s nimi trestní řízení. Budou potrestáni kázeňsky, pravděpodobně i trestněprávně," řekl Pospíšil v České televizi.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.