Ostatně i státní Lesy ČR věděly, že tyhle jejich pozemky jsou mimořádně lukrativní a strategické – a že by tedy jejich prodej nebyl vhodný. Přesto se jich ale zbavily. Jak dokládá neveřejná část auditu Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), s níž se HN měly možnost seznámit, státní podnik parcely prodal v soutěži, do které se přihlásil jediný zájemce. A skoro přesně se trefil do nejnižší možné ceny – s nabídkou 15 000 500 korun překonal požadovanou minimální cenu o pouhých 180 tisíc.

O pět pozemků v Kersku, osadě na Nymbursku obklopené borovým lesem, v němž jsou dnes rozeseté dřevěné chatky i sídla milionářů, projevila v roce 2008 zájem firma Unilink.

Čtyři dny po založení firma napsala Lesům, že by parcely ráda odkoupila. "Šlo o majetek strategický, aktuální stav věci výborný," vyčetli auditoři NKÚ z tehdejších dokumentů. Atraktivitu parcel navíc podle přizvaných znalců umocňovalo i to, že podle územního plánu je na velké části pozemků možné postavit rodinné domy nebo chaty.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.