Nájemníci panelového domu v Lečkově ulici v Praze se na bytové schůzi dozvěděli překvapivou zprávu. "V pitné vodě se vyskytuje legionella," zaznělo od představitele bytového družstva.

Podle informací IHNED.cz někteří nájemníci ze svých bytů raději okamžitě odešli a bydlí u známých.

"Na nástěnce se můžu dočíst, že mám pít jen převařenou vodu a že běžné sprchování může být nebezpečné," řekl IHNED.cz jeden z obyvatelů domu.

Tato předběžná opatření doporučuje i docent David Šmajs z biologického ústavu Masarykovy univerzity.

"Bakterie může ohrozit zdraví lidí a to právě při sprchování. V pokročilém stádiu legionářské nemoci, kterou bakterie způsobuje, může pacient i zemřít. Nebezpečí ale hrozí spíše lidem se sníženou imunitou," řekl serveru IHNED.cz.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.