Detektivové protikorupční policie budou moci zahájit trestní stíhání poslance Věcí veřejných Otto Chaloupky. Sněmovna se v úterý shodla na tom, že svého kolegu zbaví imunity.

Chaloupka tvrdí, že je nevinen a poslance žádal, aby hlasovali proti jeho vydání.

Pro se vyslovilo 94 ze 154 přítomných poslanců, proti jich bylo 37. Návrh nepodpořily Věci veřejné a většina občanských demokratů.

Po bývalém členovi ČSSD Davidu Rathovi a exvéčkařích Vítu Bártovi a Jaroslavu Škárkovi jde již o čtvrtého poslance současného volebního období, který byl vydán policii.

20 tisíc měsíčně od asistenta

O Chaloupkovo vydání požádala policie v dubnu. Chce ho obvinit pro podezření z přijímání úplatku od jeho bývalého asistenta Vratislava Vařejky.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.