Dny Radima Ziky v čele Pozemkového fondu jsou sečteny.  Muž, který má za sebou řadu problematických případů, kdy jeho úřad najímal zbytečné externí poradce, nestandardně prodal lukrativní parcely v Jizerských horách nebo pořádal pro zaměstnance bezcenná školení, z úřadu odchází.

"Na konci roku jsem chtěl stejně skončit. Když jsem to říkal premiéru Nečasovi, odpověděl, ať skončím už v pololetí, ať má můj nástupce čas se s úřadem seznámit," řekl HN šéf Pozemkového úřadu Radim Zika.

HN v posledních měsících upozornily na několik Zikových sporných rozhodnutí. Například zaplatil 270 tisíc za ekonomické poradenství dvaadvacetileté dívce, přítelkyni trenéra Aloise Hadamczika – Zikova dobrého kamaráda.

"Platit 22letou dívku za ekonomické poradenství byla chyba," připustil později ředitel úřadu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.