Vláda řeší, jak vyzrát na opoziční blokádu církevních restitucí. První úspěch si totiž sociální demokraté s komunisty připsali už ve středu. Na debatu o vracení majetku ve sněmovně nezůstal čas a podobný scénář se dá očekávat i v dalších dnech.

Odpor opozičních poslanců už církevní restituce pohřbil před čtyřmi lety a koalice nechce, aby se stejný scénář zopakoval i teď. Zároveň ale přiznává, že příliš možností nemá. V podstatě se jí nabízejí jen tři.

Možnost 1: Dohoda s opozicí

Blokování důležitého zákona, který sněmovnou neprošel už za Topolánkovy vlády v roce 2008, by mohlo vládní poslance přinutit k jednání s levicí.

„Koalice hodně diskutuje o tom, jak na obstrukce reagovat. Například, zda je možné se s opozicí na nějakém postupu dohodnout,“ přiznala ministryně kultury Alena Hanáková (nestraník za TOP 09).

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.