V účetnictví Věcí veřejných jsou nejasnosti, ale trestní stíhání nezahájíme. Takové jsou závěry protikorupčního útvaru po ročním prověřování stranických financí, které se do hledáčku policie dostaly kvůli "příspěvkům" od poslance Michala Babáka. Případ byl policie odložila v květnu, spáchání trestného činu neprokázala. Ve čtvrtek o tom informoval deník Právo.

„Provedli jsme výslechy mnoha osob, zadali jsme znalecký posudek a vycházeli jsme i z forenzního auditu. Byť posudky ukázaly na některé nesrovnalosti či nesprávnosti v účetnictví, tato zjištění pro nás nebyla dostatečná, abychom zahájili trestní stíhání proti konkrétní osobě,“ uvedl mluvčí protikorupčního útvaru Jaroslav Ibehej.

Státní zastupitelství závěry policie akceptovalo, jak vzkázalo prostřednictvím šéfky Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Šárky Pokorné.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.