Zákon o církevních restitucích je pro nás nepřijatelný, prohlásila opoziční ČSSD. Vzhledem k tomu, že opozice nemá dost hlasů na jeho zamítnutí, snaží se jeho projednávání ve sněmovně aspoň co nejvíce zdržet.

K parlamentním obstrukcím sociálních demokratů se přidali komunisté, kteří s restitucemi také nesouhlasí. Své námitky k zákonu mají i Věci Veřejné, ke zdržovací taktice se ale zatím přidat nechtějí. Schvalování zákona se každopádně může protáhnout až do září, řekl serveru IHNED.cz koaliční poslanec Zdeněk Bezecný (TOP 09).

Má koalice nějaký plán, jak čelit obstrukcím ve sněmovně, které avizovala ČSSD?

Žádný plán neexistuje, chce to jen trpělivost. Jednací řád dává nějaké možnosti, ale řád byl vytvořen pro normální situace a s obstrukcemi, které ČSSD vyzkoušela už na podzim a chce s nimi přijít i tentokrát, prostě nepočítá.

Opozice má možnosti, jak projednávání zákona prodlužovat. Jaké možnosti obrany má koalice?

Existují určité možnosti omezení časového prostoru pro příspěvek poslance, ale to je vždycky takové citlivé. Ale sněmovna by také měla fungovat podle pravidel, která jsou nepsaná.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.