"Předal mi to zkrátka v písemné podobě, já jsem to dle jeho pokynů uveřejnila.

Silná kritika vlády za vyrovnání s církvemi se objevila na blogu Davida Ratha ve čtvrtek po poledni na serverech Aktuálně.cz a iDNES.cz.

 

Bývalý hejtman a poslanec, stíhaný za přijetí úplatku, odsuzuje vládou chystané církevní restituce. "Sedím za mřížemi za to, že jsem měl mít 7 mil. v krabici vína. Vláda teď před zraky všech chce, aby všichni občané ze svého dali povinně 56 miliard plus úroky (80 miliard) církvím," objevilo se ve čtvrtek na jeho blogu.

V závěru dokonce vyzývá čtenáře k akci. "Je čas jít do ulic, možná i na barikády."

Rathův právník Adam Černý příspěvek četl, o jeho původu ale nic neví. "Pochybuji  o tom, že by ten příspěvek byl od pana doktora," řekl serveru IHNED.cz.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.