Až si v pondělí 2. července půjdete zařídit občanský průkaz a úředník po vás bude chtít adresu trvalého bydliště nebo třeba informaci o vašem rodinném stavu, můžete jeho požadavek v klidu odmítnout.

Podobné základní informace o vaší osobě by si měl podle nového zákona zjistit v centrální obří databázi, takzvaných základních registrech, které mají začít fungovat od poloviny roku.

Jenže dva týdny před ostrým startem je jasné, že systém, který má zmírnit přebujelou byrokracii a ulevit úředníkům i běžnému občanovi, není dotažený.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.