S trochou nadsázky letos poučila Francouze o erotice česká tramvajačka.

Krátký animovaný film Tramvaj režisérky Michaely Pavlátové popojel po uvedení v Cannes na sever do Annecy, kde na jednom z největších festivalů animovaného filmu o víkendu vyhrál a získal i cenu Mezinárodní federace filmových kritiků.

HN: Tramvaj vznikla v česko-francouzské koprodukci jako první film ze série o ženských erotických fantaziích. V čem byla spolupráce s francouzským producentem jiná než s českým?

Na spolupráci s Ronem Dyensem ze Sacrebleu bylo senzační, že rozumí výrobě animovaných filmů, protože se na ně zaměřuje. K Tramvaji měl řadu podnětných připomínek, třeba ohledně střihu. To v Česku většinou nefunguje. Mám pocit, že tu od zániku Krátkého filmu vznikají animované snímky trochu náhodně. I když jsem měla obrovské štěstí, že jsem mohla dělat Karneval zvířat v Negativu, ta spolupráce byla jiná. Vyrobila jsem pro ně něco, co není úplně jejich parketa, ale v Negativu to dělali rádi. Nechali mi úplnou volnost, ale zase nevěděli, co by mi k tomu říkali.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.