Cestu pro moderní rozhlasové zpravodajství vidí Jan Pokorný v živých vstupech a komentářích, hudbu plánuje oživit a vyvrátit tak názor, že její výběr na Radiožurnálu je konzervativní a bez ducha.

V posledních čtyřech letech působil jako moderátor pořadů Den D a Ranní Radiožurnál, s vedením stanice má ale zkušenosti z let 2005 a 2008.

V pátek se Pokorný do jejího čela vrátil. Nahradil tak dosavadního šéfredaktora Petra Součka, který z funkce odešel z osobních důvodů.

Jak by podle vás mělo vypadat moderní rádiové zpravodajství v době, kdy jsou informace dostupné z mnoha různých zdrojů?

Je potřeba posílit práci editorů tak, aby se posluchači ve zpravodajství lépe orientovali. Rozlišit, co je ten den podstatné a jakým způsobem se události věnovat. Živé vstupy, komentáře... Rozhlas se už touto cestou vydal, příkladem může být třeba přenos z hlasování o vydání poslance Ratha. Já bych chtěl jen tento vývoj ještě urychlit.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.